Champion Kokoszki - strona nieoficjalna

Jak oceniasz piłkarski poziom w Gdaskiej B-Klasie gr.III ?

Champion - Orzeł Jasień
Ładowanie...

Najnowszy film

Champion Kokoszki - Champion - Morena (Rzut Karny)

DERBY!! Champion Kokoszki - Jaguar II Kokoszki

• autor: caroten, 2012-10-19 22:22

Już w niedzielę wielki mecz derbowy! Na placu boju staną na przeciw siebie dwie ekipy z Kokoszek. Zespoły łączy nie tylko nazwa dzielnicy z której pochodzą ale również wspólne boisko na którym przyjdzie się im zmierzyć. Niestety to wszystko co łączy te zespoły gdyż w aspekcie ligowym są na dwóch różnych biegunach tabeli... (więcej w rozwinięciu newsa)

Ale wszystko po koleji... Zespół rezerw Jaguara Kokoszki w ostatnich pięciu spotkaniach wywalczył komplet 15 punktów z bilansem bramkowym 25-8! Co niezbicie dowodzi iż siła ofensywna Jaguara jest bardzo skuteczna. Jedynie jeden mały wniosek się nasuwa, iż formacja defensywna nie jest nie do pokonania. Jednakże wielki wkład w defensywie gości ma ostatni filar obrony czyli goalkeeper - Bartłomiej Skrzeczowski (nie zagra w jutrzejszym spotkaniu!!) . Solidny 25 letni bramkarz który może wzrostem niezbyt imponuje (174cm. przyp. red.) ale za to zalicza bardzo dobre występy. Do formacji obronnej zaliczymy solidnych zawodników takich jak: Sławomir Kret, Łukasz Geremek czy Robert Błażejak. To głównie dzięki ich grze rezerwy Jaguara grają tak dobrze w defensywie. W drugiej linii mamy takich zawodników jak Bogdan Hirsz - pomocnik który gra niezwykle systematycznie z ciągle rosnącą formą. Kolejnym zawodnikiem jest Michał Szramka - który potrafi z niezwykłą precyzją umieścić piłkę w siatce z rzutu wolnego. Następnie Łukasz Boroń - zawodnik kapitalnie gra w powietrzu a jego bramki głową nie jednokrotnie przyczyniały się do ustalania wyniku spotkania! W linii ataku na pewno trzeba zwrócić uwagę na duet Wojtek Niechciał i Łukasz Rutkowski. Może się okazać, ze indywidualnie nie stanowią zagrożenia ale w połączonych siłach mogą okazać się nie do zatrzymania. Na szczęście drużyna Championa może się czuć bezpieczniej jak w szeregach przeciwnika nie zobaczy Rafała Kuźniarskiego. Napastnik idealny, strzela bramki na zawołanie, zabójczo wykańcza szybkie kontry i potrafi w jednym meczu strzelić 7 bramek (sic!)!!! Tak więc po głębszej analizie są podstawy do obawy, ale czy aby na pewno takie duże?

Spójżmy teraz na ekipę Championa, zespół został budowany praktycznie na nowo. We wszystkich spotkaniach do tej pory nie wystawili drugiej takiej samej jedenastki. Ciągłe rotacje w składzie zarówno zawodników jak i pozycji utwierdza nas, że zespół jest w fazie tworzenia. Na pewno jednym z takich dzieci prób i błędów jest linia defensywna na której czele stoi nie kto inny tylko młody bramkarz - Bartłomiej Kulawy. Ta formacja potrafi rozegrać niekiedy idealne 90 minut. Jednak jest bezsilna jeżeli przeciwnicy wspaniale rozgrywają stałe fragmenty gry. (Wystarczy przypomnieć sobie mecz z Neptunem Gdańsk, że gdyby nie jedna drobna pomyłka to spotkanie zakończyło by się remisem bezbramkowym a może i nawet zwycięstwem gości!) W ostatnich tygodniach atmosfera w 'świeżym' zespole staje się co raz bardziej koleżeńska. Co ujawnia się na boisku w myśl zasady - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Kolejną rzeczą która została wyciągnięta z ciężkich i żmudnych treningów to szybkość i z czasem lekkość rozgrywania piłki, co momentami staje się naprawdę miłe dla oka. Na sam koniec niechlubna część statystyk, w ostatnich pięciu spotkaniach zawodnicy Championa wywalczyli zaledwie jeden punkt a bilans 4-18 nie jest w żaden sposób optymistyczny. Ale nikt też nie powiedział, że tak musi być akurat dziś!

W podsumowaniu trzeba mieć na względzie kilka niezmiernie ważnych faktów które przedstawię za pomocą rzeczowników:

CHAMPION KOKOSZKI - JAGUAR II KOKOSZKI

Waleczny 0:1
Zespół Jaguara grając z  rezerwami z Kolbud w drugiej połowie zmuszony został do gry w 9! Co szybko wykorzystali gospodarze doprowadzając do wyniku 3:2. Jednak po walecznej grze i determinacji końcowy rezultat brzmiał 3:4 dla Jaguara II Kokoszki!

Dyspozycyjny 1:1
Tutaj w korzystnej sytuacji są gospodarze - Champion. Mają szeroką kadrę która w meczach u siebie nie zawodzi frekfencja. Za to goście mają na głowie nie rzadko grę w V lidze i bywa często, że są potwornie wyeksploatowani i bez polotu do gry w rezerwach!

Skuteczny 1:2
Tutaj wygrany jest jeden - 26 bramek w 7 kolejkach, co czyni Jaguara najskuteczniejszą drużyną ligi!

Żądny 2:2
Na pewno zawodnikom Championa zależy na wygraniu spotkania niż komukolwiek w lidze! Dobre pokazanie się na tle zawodników występujących w V Lidze mogło by znacząco podnieść morale nie tylko pojedynczego grajka ale całego zespołu!

Szczęsny ?:?
Jak to w futbolu bywa, szczęście dopisze lepszym danego dnia! Powodzenia obydwu ekipom!

Zapraszamy sympatyków piłki nożnej na mecz!!

Na sam koniec pamiętne chwile z meczu Polska - Anglia!!!
p1-1e footyroom.com
przez Futbol2101

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Morena Gdańsk - Spartakus Stogi
Gryf Goręczyno - Neptuns Gdańsk